Delinatör nedir? (Delineator)

Delinatör (Delineator) yaya ile araç trafiğini ayırmak ve araç trafiğinde yönlendirmek yapmak ve refüj başlarında güvenliği sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. TPU(Termoplastik Poliüretan) malzemesinden üretilir ve malzemeden kaynaklanan özellik nedeniyle esnektir, kırılmaz. Bu özelliği sayesinde hem araca zarar vermez hem de kendisi darbeler karşısında uzun ömürlü olabilmektedir. Üzerinde bulunan reflektif folyo şeritler sayesinde karanlıkta kolaylıkla fark edilir, güvenli bir sürüş ortamı oluşmasına yardımcı olur.

Hangi Ölçülerde Üretilir?

Delinatörler standart olarak 30, 45, 75 ve 100 cm boyutlarında üretilmektedir. Yaygın olarak 8 cm boru çapında olanlar tercih edilirken, kullanım yerlerine göre 9 ve 10 cm lik çapında olanları da üretilmektedir. 9 ve 10 cm çap ürünler genellikle şehirler arası yollarda ve refüj başlarında malzeme mukavemetinden dolayı tercih edilmektedir.

Delinatör Kalitesi Nasıl Anlaşılır?

Farklı üreticilere ait delinatör çeşitleri mevcut iken hangisini tercih etmeliyiz? Delinatör gövdesinin ideal karışımdan hazırlanması, onun ne fazla sert olup çabuk kırılmasını ne de gereğinden fazla esnek olup dayanıksız olmasını sağlar. Delinatör üzerine eklenecek ek bir aparat ile levha, zincir veya solar flaşör monte edebilirsiniz.

Renk Alternatifleri

En çok bilinen ve tercih edilen rengi uyarıcı özelliğinden dolayı fosforlu turuncudur. UV ışınlarına dayanıklı olarak üretilen ürünlerin, açık havada uzun süre kullanılması durumunda dahi herhangi bir renk değişimine rastlanılmaz. Bunun dışında yeşil, sarı, siyah ve beyaz renklerde de üretilmektedir.

Ayrıntılı Bilgi

Delinatör fiyatları ve delinatör çeşitleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için:  info@trafikmalzemeleri.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir