Hız Kesici Kasis Nedir ?

Hız Kesici Kasis Nedir ?

Yazar: Okunma Sayısı: 1711 Yayın Tarihi: 04 May 2016 Yorum 0

Kauçuk Hız Kasisi: Kauçuk türevleri kullanılarak üretilir. Esnek yapıya sahiptir. Karanlıkta veya gece fark edilmesini sağlamak amacıyla üzerine cam kürecikli reflektif band veya reflektif mercek eklenir.

Devamı..!

Delinatör nedir? (Delineator)

Delinatör nedir? (Delineator)

Yazar: Okunma Sayısı: 870 Yayın Tarihi: 04 May 2016 Yorum 0

Delinatör (Delineator) yaya ile araç trafiğini ayırmak ve araç trafiğinde yönlendirmek yapmak ve refüj başlarında güvenliği sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. TPU(Termoplastik Poliüretan) malzemesinden üretilir ve malzemeden kaynaklanan özellik nedeniyle esnektir, kırılmaz. Bu özelliği sayesinde hem araca zarar vermez hem de kendisi darbeler karşısında uzun ömürlü olabilmektedir. Üzerinde bulunan reflektif folyo şeritler sayesinde karanlıkta kolaylıkla fark edilir, güvenli bir sürüş ortamı oluşmasına yardımcı olur.

Devamı..!

Trafik Güvenlik Aynası Nedir?

Trafik Güvenlik Aynası Nedir?

Yazar: Okunma Sayısı: 1680 Yayın Tarihi: 04 May 2016 Yorum 0

Trafik Güvenlik Aynası, açık veya kapalı otoparklarda, anayol-tali yol kavşaklarında, araç-yaya trafiğinin kesişim noktalarında yerleşimi yapılan cam veya akrilik malzemeden üretilen ayna çeşitleridir. Trafik Güvenlik Aynaları dış bükey olarak üretilir ve bu fiziksel şekil nedeniyle geniş bir görüş açısı sunarlar. Görünmeyen noktada yer alan araç veya yayanın görüş alanına alınması nedeniyle önemli bir trafik güvenlik ekipmanıdır.

Devamı..!

Trafik Konisi Nedir?

Trafik Konisi Nedir?

Yazar: Okunma Sayısı: 1054 Yayın Tarihi: 04 May 2016 Yorum 0

Trafik konisi, koni şeklinde uyarıcı aparatın düz bir ayak üzerine sabitlenmesiyle oluşan uyarıcı trafik işaretinin adıdır. Koni gövdesi farklı uzunluklarda olabileceği gibi bu uzunlukla paralel olarak reflektif malzeme çeşitleriyle kaplanabilir. Rüzgar gibi hava koşulları ile kolay savrulmasını engellemek amacıyla ayak bölümüne ağırlık eklenerek de üretilir. Günümüz trafiğinde kullanılan en kısa koni 30 cm olup, bu uzunluk 50, 70, 75 ve 90 cm’lik farklı çeşitleri bulunmaktadır.

Devamı..!

1 den 4 e 4 (1 sayfa) ürün gösteriliyor