Trafik Konisi Nedir?

Trafik konisi, koni şeklinde uyarıcı aparatın düz bir ayak üzerine sabitlenmesiyle oluşan uyarıcı trafik işaretinin adıdır. Koni gövdesi farklı uzunluklarda olabileceği gibi bu uzunlukla paralel olarak reflektif malzeme çeşitleriyle kaplanabilir. Rüzgar gibi hava koşulları ile kolay savrulmasını engellemek amacıyla ayak bölümüne ağırlık eklenerek de üretilir. Günümüz trafiğinde kullanılan en kısa koni 30 cm olup, bu uzunluk 50, 70, 75 ve 90 cm’lik farklı çeşitleri bulunmaktadır.

Trafik Konileri Hangi Malzemeden Üretilir?

Trafik konileri farklı materyallerden üretilmektedir. Bunlar arasında PPC, PVC öne çıkmaktadır. PVC malzemeden üretilenler esnek bir yapıya sahip olurlar. Darbelere karşı mukavemeti fazladır. Kolay kırılmaz, araç tekerlerinin altında kalsa bile parçalanmazlar. PPC malzemeden üretilen koniler ise sert olup, daha düz bir forma sahiptirler. Genellikle ilave ağırlıklı olarak kullanırlar. Sert malzemeye sahip olduklarından üzerlerine kedi gözü olarak adlandırılan reflektif malzeme kolaylıkla monte edilebilir.

Trafik Konisi Nerelerde Kullanılır ?

Trafik hunileri hayatımızın birçok alanında kullanılmaktadır. Temel işlevi olan yol çalışmalarında işaretçi olarak kullanılmakla birlikte; otoparklarda, işyeri önlerinde, konser gibi büyük etkinliklerde, stadyumlarda, okullarda. İşletmelerin park yerlerinde plastik levha aparatı ile birlikte şirket logosu baskılı olarak kullanılır. Ayrıca sporcuların idmanlarında da kullanılmaktadır. Futbol, hokey, basketbol, koşu gibi birçok spor branşında sporcuların eğitiminde konilerden yararlanılmaktadır.

Trafik konisi çeşitleri ve fiyatları hakkında bilgi almak için bize ulaşın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir